Quanta gent hi haurà al microbús de Trabzon?

quanta gent s’omplirà al passamà
quanta gent s’omplirà al passamà

Quantes persones es compartiran a Trabzon ?; La primera reunió del municipi metropolità de Trabzon es va celebrar al novembre sota la presidència de l’alcalde del municipi metropolità de Trabzon, Murat Zorluoğlu.

A la ciutat va tornar a aparèixer el sistema de minibusos de la ciutat. S'han iniciat negociacions per a una substitució completa del sistema dolmush, mentre que el nou sistema està previst que es posi en servei al juny de 2020.

Va dir Zorluoğlu, des De juny de l'any 2020, els microbuses han de ser adequats per a minusvàlids i més còmodes, especialment per a la climatització. Cap dels vehicles actualment utilitzats com a microbuses no estarà disponible legalment a partir del mes de juny de 2020. Per tant, la seva modernització és obligada per la llei. Hem estat en estret contacte amb la nostra associació de conductors des del començament. Ens vam reunir diverses vegades no només amb la nostra Associació de Xofers, sinó també amb tots els nostres caps d’estació i vam mantenir consultes mútues. Hem presentat aquest procés fins ara amb la lògica de la consulta completa. El nostre objectiu principal és aprofitar al màxim la nostra gent. En altres paraules, hem treballat en una comprensió del dolmisme més còmoda. Mentrestant, vull afirmar amb molt de gust que la nostra associació de xofers i els nostres presidents de la parada han posat les mans sota la pedra. Els ho agraeixo.

Hi havia tres alternatives. Un d’ells és que els minibusos existents es continuaran renovant amb el nombre de seients sense augment de seients. És a dir, augmentant els models de vehicles, fent-los més adequats per a discapacitats, augmentant la comoditat del sistema per continuar. La segona opció és augmentar el nombre de seients a la 16 + 1 i reduir el nombre de vehicles i augmentar el nombre de socis a 3.

Com sabeu, cada dolmuş de Trabzon té dos socis. El tercer suggeriment és augmentar el nombre de seients per sobre del 17 per augmentar el nombre de minibusos a un estat d’autobús públic i oferir-los al servei de minibús. En les properes setmanes, podrem explicar aquestes opcions a tots els nostres interlocutors amb els seus avantatges i inconvenients. De vegades, a la premsa hi ha informes que aquest negoci s’ha convertit en Tangle. No s’han de respectar. El procés continua sota la nostra coordinació. Si la nostra gent rep un millor servei de minibús, l’aproximació del conductor d’aquestes opcions és important per a nosaltres. Quan prenguin aquesta decisió entre ells, ens fixarem atentament en les seves decisions si garanteixen el confort del nostre poble. "

Licitacions actuals del ferrocarril

Sal 10

Trànsit del Golf

Rang 9 @ 08: 00 - Rang 11 @ 17: 00

Cerca de notícies ferroviàries

Sigues el primer a comentar

Yorumlar