Les obres d'avaluació de danys van començar a Düzce

Els treballs d'avaluació de danys van començar a Düzce
Les obres d'avaluació de danys van començar a Düzce

El ministre de Medi Ambient, Urbanització i Canvi Climàtic, Murat Kurum, va anunciar que després del terratrèmol de 04.08 graus que es va produir al districte de Gölyaka de Düzce a les 5.9 del matí d'avui, equips d'experts s'han enviat immediatament a la regió. El ministre Kurum va fer una declaració al seu compte oficial de xarxes socials: "Hem enviat tots els nostres equips de les províncies circumdants a la regió. Estem al camp a Düzce amb el nostre equip d'avaluació de danys de 37, vehicle mòbil de laboratori, eines de coordinació i seguiment. Que els nostres ciutadans descansin en pau. Completarem ràpidament les avaluacions dels danys i farem els nostres passos". Va utilitzar les seves expressions. Mentrestant, 74 equips, formats per 37 enginyers i experts, adscrits al Ministeri, Direcció General de Construcció, van començar a treballar a Düzce per donar suport a l'avaluació i estudis de danys. A més, la Conselleria desenvolupa les seves activitats sobre el terreny amb un total de 6 vehicles formats per laboratori mòbil, eines de coordinació i seguiment. El ministre de Medi Ambient, Urbanització i Canvi Climàtic, Murat Kurum, anirà a Düzce per investigar.

Després del terratrèmol de 5.9 graus de magnitud que es va produir al districte de Gölyaka de Düzce, el Ministeri de Medi Ambient, Urbanització i Canvi Climàtic va començar immediatament la seva tasca a la regió.

El ministre de Medi Ambient, Urbanització i Canvi Climàtic, Murat Kurum, anirà avui al migdia als districtes de Düzce i Gölkaya per fer inspeccions.

El ministre Murat Kurum, en el seu missatge per recuperar-se poc després del terratrèmol, publicat al seu compte oficial de xarxes socials, va dir: "El terratrèmol centrat en Düzce es va sentir a moltes de les nostres ciutats. Salutacions a tots els nostres ciutadans. Els nostres equips van començar la seva feina al camp. Seguim l'evolució. Déu beneeixi el nostre país". feia servir les frases. En el missatge que va publicar més tard, el ministre Kurum va dir: "Hem enviat tots els nostres equips de les províncies circumdants a la regió. Estem al camp a Düzce amb el nostre equip d'avaluació de danys de 37, vehicle mòbil de laboratori, eines de coordinació i seguiment. Que els nostres ciutadans descansin en pau. Completarem ràpidament les avaluacions dels danys i farem els nostres passos". va fer una declaració.

En la declaració feta pel Ministeri, es va informar que 37 equips d'İzmir, Konya, Kayseri, Denizli i Ankara, que estan afiliats a la Direcció General d'Afers de Construcció, van arribar a Düzce. En una primera fase, es va informar que 74 equips, formats per 74 enginyers i 37 experts, van iniciar la seva tasca en el camp. També es va afirmar que el terratrèmol de Düzce es va sentir a les províncies de Bolu, Zonguldak i Sakarya i es van enviar equips a aquestes regions. En el comunicat s'indica que es duen a terme activitats sobre el terreny amb un total de 6 vehicles formats per laboratori mòbil, eines de coordinació i seguiment.

Anuncis similars

Sigues el primer a comentar

Yorumlar