El nombre d'empleats de l'IETT contractats per al personal d'IMM continua sent 841

El nombre d'empleats de l'IETT contractats per al personal de l'IBB va arribar a milers
El nombre d'empleats de l'IETT contractats per al personal d'IMM continua sent 841

President de l'IMM Ekrem İmamoğluva intervenir en l'acte celebrat per a la contractació de 545 personal de l'IETT. Compartint la informació que han contractat un total de 1841 personal, que havien de treballar amb un model que no pot rebre la mateixa remuneració per igual treball, İmamoğlu va anunciar que també tenen previst donar feina a 2023 conductors el 700. Quan els periodistes li van preguntar: "Com va respondre que us ofereixen el càrrec de vicepresident", va dir İmamoğlu: "Llegim el tema de la següent manera: es tracta de continuar el camí unint-se i unint-se de la manera més correcta. , no importa el què. Perquè, creient que hauria de ser la locomotora més forta de la Sra. Kemal Kılıçdaroğlu i la Sra. Meral Akşener, els fundadors d'aquest negoci, ens vam reunir amb la visió "Com podem contribuir-hi". Era una configuració correcta. Tot anirà bé."

L'anterior administració del municipi metropolità d'Istanbul (IMM) va donar els drets d'explotació de 2018 garatges IETT a la ciutat a diferents empreses el 4. Els garatges Kurtköy, İkitelli i Çobançeşme es van incloure en el model operatiu, que va començar amb el garatge Ayazağa, respectivament. Ekrem İmamoğlu La nova administració de l'IMM sota la seva presidència ha posat fi al sistema que crea clares diferències en termes materials entre el personal que fa feines similars. En primer lloc, es van incloure a l'IMM 2 conductors que treballaven al garatge Kurtköy, la licitació d'operacions del qual va finalitzar el 2022 d'agost de 446. L'1 d'octubre de 2022, amb la finalització de la licitació per operar el garatge d'Ayazağa, aproximadament 850 conductors van començar a servir dins de l'IMM. Les licitacions per a l'explotació del garatge İkitelli van finalitzar el 20 de febrer i el 8 de març. İBB va afegir al seu cos un total de 545 persones que treballen a İkitelli Garage amb la cerimònia celebrada avui. A la cerimònia celebrada a IETT İkitelli Garage, el secretari general adjunt de l'IMM i el director general de l'IETT, el Dr. Buğra Gökce i el president d'İBB, İmamoğlu, van fer un discurs.

"La nostra ment està sempre a la zona del terratrèmol"

En assenyalar que Turquia ha viscut dies dolorosos a causa del desastre del terratrèmol que va afectar 11 províncies, İmamoğlu va dir: "M'agradaria afirmar aquí que mentre estem complint amb els nostres deures i responsabilitats diàries, d'altra banda, no hem descuidat aquesta regió. i vam complir amb les nostres responsabilitats a la regió al més alt nivell. Les nostres ments sempre estan a la zona del terratrèmol. Això sí, no només amb la nostra ment; hi som amb el nostre equip, el nostre equipament, els nostres companys. Milers de companys han treballat a la zona del terratrèmol fins avui, han salvat vides, han portat aigua, han portat menjar, han cuidat nens i ho continuen fent. Des d'infraestructures fins a superestructura, fan notar la seva presència al més alt nivell a tota la regió, especialment a la ciutat de Hatay, de la qual som responsables. Vull expressar el meu agraïment sincer a tots els meus companys que també són els vostres companys de viatge i que han contribuït a aquesta regió. Són bons", va dir.

"És el nostre deure curar les ferides del terratrèmol i fer que Turquia sigui resistent al terratrèmol"

Dient: "Tots tenim el deure de curar les ferides del terratrèmol", va dir İmamoğlu, "Però prenent el màxim nivell de precaucions per no només curar les ferides del terratrèmol, sinó també per no experimentar mai una destrucció similar, polítiques que garantiran que tota Turquia, especialment Istanbul, esdevingui resistent als terratrèmols, és la política del nostre país. És el nostre deure convertir-lo en un dels temes més pioners. Prometo a la gent de la regió, tant com a institució com personalment, que cuidarem les nostres 11 ciutats a cada moment, cada minut, fins que la regió torni a aixecar-se, i ho repeteixo en presència de tots vosaltres. Mai deixarem els nostres compatriotes sols i definitivament curarem i embolcallem les nostres ferides junts. Ja veuràs, a partir d'aquest moment, prometo davant de tots vosaltres que sempre seré un company que no deixarà mai d'expressar aquest tema com un tema pioner, repetint-lo i avançant la lluita interminable fins a aconseguir l'èxit en aquest tema. assumpte."

"Tremem feina a 2023 conductors el 700"

Emfatitzant que com a administració de l'IMM, han mobilitzat gradualment un treball acurat sobre el treball just i la distribució salarial justa, İmamoğlu va dir: "En realitat, aquest és un esforç per donar a la gent els seus drets sobre el seu treball. M'agradaria donar bones notícies i anunciar aquí que estem fent un pla per a l'ocupació de 2023 conductors, que necessitem aproximadament, el 700. Com a IMM, mai hem analitzat els problemes diàriament en un període de gairebé 4 anys. És a dir, mai vam pensar en afegir un altre nus al conjunt de problemes acumulats dient "Resolvem-ho avui, ho veurem demà". Al mateix temps que establim mecanismes professionals i intel·ligents, tenim moltes ganes d'implementar estratègies que alhora eliminen les injustícies existents i resolguin les necessitats de la nostra gent de la manera més correcta, tenint en compte el futur 5 anys, 10 anys, 15 anys, no "Anem". cometeu un error, gestionem-nos avui'. Ens importa", va dir.

"És Kemal Kılıçdaroğlu qui va expressar la seva posició contra el tema dels treballadors subcontractats"

Va dir: "Avui vivim en un entorn on confiar la feina a aquells que la coneixen ens aporta beneficis", va dir İmamoğlu:

"Però m'agradaria donar-ne un altre aquí mateix. Vaig ser el president del districte del Partit Popular Republicà. Després em vaig convertir en l'alcalde de Beylikdüzü. Des dels primers moments de la política, als quals he de donar el seu deure, el Sr. Süleyman Çelebi és el nostre diputat anterior en el mandat que s'ha esforçat molt en aquest tema de la subcontractació des d'aleshores. Després, Sezgin Bey (Tanrikulu) és un dels nostres diputats que va lluitar en la mateixa lluita. Però és el nostre 13è candidat a la presidència actual, el Sr. Kemal Kılıçdaroğlu, qui va expressar la seva posició contra la qüestió de la contractació de treballadors subcontractats. Permeteu-me subratllar-ho".

Després dels discursos, İmamoğlu, el diputat de CHP Sezgin Tanrıkulu, l'alcalde de Küçükçekmece Kemal Çebi i l'antic diputat de CHP Süleyman Çelebi es van fer fotos de record amb els membres del personal. Després de la sessió de fotos, İmamoğlu va respondre a les preguntes dels membres de la premsa sobre l'agenda. Les preguntes dels periodistes a Imamoglu i les respostes del president de l'IMM a aquestes preguntes van ser les següents:

"Acollirem el Sr. Akşener dissabte i el Sr. Kılıçdaroğlu dimarts a Hatay"

– Hi ha una agenda política molt calenta. Després que va esclatar la crisi de la candidatura presidencial a les Sis Taules, la crisi va acabar amb tu i Mansur Yavaş com a vicepresident. Podem obtenir la vostra avaluació d'aquest procés primer?

“Estem mirant endavant. Ens esperen dies bonics. Estem passant per un moment molt difícil. Sobretot pel que va passar a la zona del terratrèmol. Ho acabo de dir en el meu discurs. D'una banda, gestionarem els nostres assumptes amb un coneixement total de tots els aspectes de la nostra bella Istanbul, i d'altra banda, continuarem la nostra relació i diàleg amb la zona del terratrèmol de la manera més forta possible. Ara estem en el període de temps en què hem de centrar-nos completament en la qüestió en les polítiques de Turquia. En aquest context, acollirem dissabte al nostre centre de coordinació a Hatay la Sra. Meral Akşener, presidenta del Partit IYI, que va contribuir a la maduració d'aquest procés d'una manera molt alta. Tornarem a acollir dimarts a Hatay el nostre 13è candidat presidencial, el Sr. Kemal Kılıçdaroğlu, i compartirem les nostres solucions i treballs sobre la zona del terratrèmol i el problema del terratrèmol de Turquia. Ara parlarem del camp. Parlarem del nostre país. Parlarem de ciutats resilients, resilients, infants, joves, dones, educació, totes les matèries. Istanbul és un gran centre. Compartirem el que produïm i el que produirem aquí en aquest camp. En aquest viatge, vam començar un viatge potent amb una descripció del procés que va contribuir a les Sis Taules i als sis líders, incloses jo i el meu amic Mansur Yavaş, i vam fer tot el possible perquè el nostre candidat presidencial es convertís en president el 14 de maig. bona sort. Déu no ho vulgui. Li desitjo un bon futur per al nostre país i la nostra nació per endavant".

“El meu únic sentiment és; Ser la gent que exposa la ment que guanyarà les eleccions el 14 de maig”

També hi ha un debat legal que la vicepresidència i el Municipi Metropolità no poden conviure. Heu tingut algun treball legal sobre aquest tema?

"No tinc cap sensació sobre la descripció del maqam o aquests processos. Només tinc una sensació: ser les persones que posen la ment, l'estratègia i el coratge per treballar que guanyarà les eleccions del 14 de maig. Què he dit sempre? Seré el soldat més treballador d'aquest procés. Això ho veuràs al camp".

Com anirà la campanya electoral?

"Estem treballant. Això sí, la seu funciona. Estem treballant. El nostre candidat a la presidència es presenta. Dissenyem el futur en aquest sentit amb una ment en què aquests es reuneixen i coordinen sistemàticament. A dia d'avui no hi ha molt a dir d'ell".

També hi ha eleccions locals el 2024. El que tots ens estem preguntant és, si l'Aliança de la Nació guanyés aquestes eleccions presidencials, si et converteixes en vicepresident, com et comportaries a les eleccions locals?

“M'agradaria que fos possible parlar de coses tan a llarg termini al país. Què experimentem fins i tot en 2-3 dies? Així que permeteu-me dir-vos: "Tot anirà bé" a partir d'avui".

"Assumpte; Es tracta de seguir el camí integrant-se sense separar-se”

Com vas respondre que t'oferís la vicepresidència?

“Llegim el tema de la següent manera: Es tracta de continuar en el camí integrant, sense separació, de la manera més correcta, sigui el que passi. Perquè, creient que hauria de ser la locomotora més forta de la Sra. Kemal Kılıçdaroğlu i la Sra. Meral Akşener, els fundadors d'aquest negoci, ens vam reunir amb la visió "Com podem contribuir-hi". Era una configuració correcta. Tot anirà molt bé".

"Tota Turquia està vivint el període més sec dels últims 25 anys"

Hi ha una sequera al país. Istanbul té algun problema amb l'aigua? Passarà?

“Venc aquí de la reunió sobre İSKİ. Per descomptat, un problema amb l'alarma de set encara no està a l'agenda d'Istanbul. Però realment, tot Turquia està vivint el període més sec dels últims 25 anys. Així que no es tracta només d'Istanbul. Algunes preses s'han assecat a Bursa. Va arribar al fons a Istanbul i Ankara. Quan mires el mapa, la sequera és el problema de tota la geografia. Hem celebrat aquesta reunió aquest matí a İSKİ durant unes 1,5-2 hores. Tenim certes mesures, des d'estalvis fins a molts temes. Tindrem explicacions sobre ells. A més, malauradament, durant anys, uns 6 anys -fa 6 anys s'havia d'obrir, fins i tot va entrar al setè any- ja hi havia preparatius per a la nostra estratègia pel que fa a la sequera i l'aigua, sobretot a Melen, Istanbul i Turquia. En els propers dies, compartirem les seves declaracions amb els meus conciutadans d'Istanbul i de tot Turquia".

Günceleme: 09/03/2023 13:52

Anuncis similars